Skip to content

Znalezione

Jeśli znalazłeś psa lub kota, spróbuj go zabezpieczyć. Zanim jednak zabierzesz go bez słowa do swojego domu, upewnij się, czy w pobliżu nie przebywa jego właściciel. Oszczędzisz tym samym zmartwień i stresu, właścicielowi i zwierzęciu. Podejdź do okolicznego sklepu, szkoły, parku – może ktoś kojarzy psa/kota i wskaże dane lub miejsce zamieszkania opiekuna.

Znalazłem psa/kota – co dalej?

– Jeśli nie udało Ci się odnaleźć w okolicy opiekuna, zgłoś znalezienie do schroniska dla bezdomnych zwierząt/Straży Miejskiej/Policji lub w Urzędzie Gminy. Każda Gmina ma swoje procedury dot. odławiania zwierząt. Nie zawsze najbliższe schronisko współpracuje z daną Gminą. Jeśli jednak najbliższe schronisko nie ma podpisanej umowy z Gminą i tak ich powiadom o znalezieniu zwierzęcia. Jest duże prawdopodobieństwo, że właściciel psa/kota, w pierwszej kolejności uda się do najbliższego miejsca, gdzie trafiają bezdomne zwierzęta.

– Zrób zdjęcia znalezionemu zwierzęciu. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z jego wyglądu: płeć, znaki charakterystyczne, kolor obroży jeśli ją posiada. Wszystkie te informacje prześlij okolicznym schroniskom oraz opublikuj w mediach społecznościowych. Poproś również o udostępnienie swojego postu okoliczne organizacje pozarządowe, które zajmują się ochroną zwierząt. Do ogłoszenia, dodaj informację, gdzie zostało przetransportowane zwierzę.

– Nie próbuj łapać psa/kota, który wyraźnie wykazuje lęk. Możliwe, że zwierzę zaraz wróci do właściciela, a spłoszenie go może spowodować oddalenie się, ugryzienie lub wpadnięcie pod samochód. Lepiej w takiej sytuacji, wykonać zdjęcie psa i wrzucić do mediów społecznościowych z informacją o znalezieniu i poinformować odpowiednie instytucje/służby.

Czy możesz przygarnąć znalezione zwierzę?
Tak, jednak zrób to w porozumieniu z instytucjami. Obowiązkiem każdego z nas jest poinformowanie o znalezieniu zwierzęcia. Jeśli schronisko wyrazi zgodę, psiak/kociak może zostać u Ciebie na zasadach domu tymczasowego, do momentu znalezienia opiekuna lub nowego domu. W przypadku, kiedy właściciel się nie odnajdzie w przeciągu 15 dni, możesz również starać się o jego adopcję.

Przebywają w zielonogórskim schronisku

Wiolka
Wiolka
mały
/ samica /
9 miesięcy
Mietek
Mietek
mały
/ samiec /
8 lat
Serpent
Serpent
średni
/ samiec /
2 lata
Radża
Radża
duży
/ samica /
1 rok
Rous
Rous
duży
/ samiec /
8 lat
Tesiu
Tesiu
mały
/ samiec /
1 miesiąc
Hogwart
Hogwart
duży
/ samiec /
6 lat
Spektra
Spektra
mały
/ samica /
1 rok
Dukat
Dukat
średni
/ samiec /
9 miesięcy

Ogłoszenia grzecznościowe

Zaginęła suczka OMA
602747249
Suczka Oma zaginęła dnia 11.05.2023r w Kargowej o godzinie 11:00. Może błąkać się po lesie. Piesek jest dość płochliwy. W przypadku zobaczenia pieska prosimy o kontakt telefoniczny.
Zaginął pies OTTO
796 821 322
Pies zerwał się ze smyczą w dniu 02.05.2023 r. około godziny 17-stej w miejscowości Wojnowo w woj. lubuskim. Ma 9 miesięcy. Wielkość do kolan, o umaszczeniu brązowo-rudo-czarnym. Ma czip zarejestrowany na safe-animal.eu. Piesek jest w rodzinie od kilku dni. Ma na imię Otto, jednak nie reaguje na nie. Jest bardzo płochliwy.
Zaginął kot Morris
784857059
Dnia 04.04.2023 r. na Osiedlu Bajkowym (Jędrzychów) zaginął kot bengalski Morris. Morris ma delikatnie postrzępione uszka.
Czarno-biały kociak
665 511 993
Kotek 6,7mc szuka domu. Miziasty , raczej pozytywny do psów. Błąka się od ponad miesiąca po oś.Złota Łącza.
Znaleziono Yorka
691 536 920
OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE: "Wczoraj w godzinach popołudniowych znalazłam pieska rasy York w okolicach Skąpego w stronę Paułcka. Jest to suczka z widocznymi guzami na prawej listwie mlecznej."
Świebodzin
889988869 lub 576201322
Świebodzin - Ołobok znaleziono psa. Nie przebywa w zielonogórskim schronisku. Zabezpieczony przez osobę prywatną.