Skip to content

Zaginione

Jeśli zgubiłeś psa/kota, nie czekaj, mając nadzieję, że sam wróci. Tylko natychmiastowa reakcja zwiększa szansę na jego powrót do domu.

 

Co zrobić, kiedy zaginęło Ci zwierzę?

 

– Zadzwoń/napisz/udaj się do pobliskiego schroniska. Nie zapomnij zabrać ze sobą aktualnego zdjęcia. Przypomnij sobie, jak wygląda Twoje zwierzę. Może ma jakieś znaki charakterystyczne, np. piąty palec, bliznę, wyróżniające umaszczenie.

– Przygotuj papierowe ogłoszenia. Rozklej je w okolicy, najlepiej w miejscach, które najczęściej odwiedzają okoliczni mieszkańcy. Jeśli Twoje zwierzę wykazuje zachowania lękliwe i wiesz, że Twój pies lub kot nie podejdzie na zawołanie, napisz to w ogłoszeniu. Lepiej, żeby znalazca, od razu Cię poinformował o Twojej zgubie, niż próbował na własną rękę odłowić – może to spłoszyć zwierzę.

– Ogłoś zaginięcie w mediach społecznościowych lub/i w lokalnej prasie.

– Zadzwoń do Urzędu Miasta/Urzędu Gminy/Straży Miejskiej. Niektóre Samorządy prowadzą punkty przetrzymań zwierząt/przytuliska – miejsca tymczasowego pobytu psa, zanim pojedzie do schroniska.

– Nie wszystkie Gminy mają podpisaną umowę z najbliższymi schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Dlatego upewnij się i zadzwoń do Urzędu – poproś o wskazanie schroniska, do którego trafiają psy z danej Gminy.

Nigdy się nie poddawaj.

Zaginęła kotka !!
Zaginął kot Gracuś !
W Janach zaginęła suczka Melania !
Melania ma 12 lat i 8 m. Zaginęła w Janach k. Zielonej Góry. tel. 501203026
Zaginął Choco !
Zaginęła Samanta!
Zaginęła Fiona
693233741
Witam zaginęła nam kotka o imieniu Fiona. Kotka jest roczna rudo czarno biala z pudrowym noskiem bardzo oswojona i lubi się bawić. W razie gdyby ktoś znalazł prosimy i kontakt telefoniczny lub SMS na numer 693233741. Kotka zaginęła wczoraj (9.07) około godziny 7 rano na ul. Zolmierzy 2 armii
Zaginął Jambo
534 376 872
Mira- Kożuchów
698834544
Kotka zaginęła w Kożuchowie.
Nelli
tel. 663965622
Uciekł mi buldożek francuski, wabi się Nelli. Pies nie jest agresywny. Dla osoby która ją znajdzie przewidziana nagroda pieniężna.
Zaginął Mruczek - Zielona Góra
607-562-202
6 marca 2021 r, rano z wysokiego parteru przy ul. Konopnickiej w Zielonej Górze, wyskoczył kastrowany samiec - kot z czerwoną obrożą I dzwoneczkiem. Wabi się Mruczek Znalazcę, prosimy o kontakt z opiekunem: 607562202
Poszukiwany grafitowy kocur!
607-623-203
Cały czas szukamy kota. Bytnica, Budachów, Krosno... jeżeli zauważysz u kogoś „nowego” dorosłego, otyłego, grafitowego samca, proszę o kontakt. Kot jest chory, na weterynaryjnej karmie Dla znalazcy NAGRODA !!!