Skip to content

Wolontariat

DOŁĄCZ DO WOLONTARIATU – ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM ZWIERZĄT!
Nie wiesz co robić? Rób dobro. Zostań prawdziwym superbohaterem. Egzamin na pelerynę zdasz w naszym schronisku. Nie powiemy Tobie, że będzie łatwo. Gwarantujemy, że nie raz, pęknie Ci serce. Inni też mają rację – zostając wolontariuszem, nie zmienisz całego świata… ale pokażemy Ci, że ten świat jest pełen istnień, których los wciąż możesz odmienić. Jesteśmy pewni, że dołączając do nas – zrozumiesz. Odnajdziesz kolorowy świat schroniska. Nie wszystko jest tu szare i smutne. Pokażemy Ci, że Zielona Góra zbudowana jest na fundamentach dobra, które łączy się z empatią i przyjaźnią. Schronisko zmienia. Nie tylko życie bezdomnych, bezradnych zwierząt, ale często i nasze. Kształcimy się, rozwijamy, pielęgnujemy największą dla nas wartość – wrażliwość.
Wolontariusze to wyjątkowa społeczność, a słowo „wolontariat” to coś więcej niż pozycja w CV Twojego życia. Twórz z nami wyjątkowe miejsce, otwieraj bramy schroniska, żegnaj z nami zwierzęta, które wyruszają w podróż do nowych domów. Ćwicz pamięć, bo historii pięknych, pełnych wzruszeń, nie będziesz chciał wymazać ze swojego życia. Pokonuj z nami bezsilność, naucz się śmiać i płakać jednocześnie. Poczuj radość zmęczonych nóg i naucz się przyjmować wdzięczność.
Kochasz ludzi i zwierzęta? Chcesz spędzać czas z osobami, które darzą szacunkiem otaczający nas świat? Brakuje Ci przyjaciół? Chcesz pogubić się w liczeniu uśmiechniętych ludzi? Chcesz nauczyć się nowych rzeczy? Wejść jeszcze głębiej w świat zwierząt? Rozwinąć skrzydła w robieniu tego, co tylko z pozoru jest niemożliwe? Dołącz do nas. Organizujemy imprezy, eventy, pogadanki w szkołach, spędzamy czas na interwencjach, wizytach przedadopcyjnych, poadopcyjnych, przemierzając niezliczone kilometry, wioząc nasze zwierzaki do nowych domów. Spacerujemy… Robimy wszystko, by pomóc tym, których los jest w naszych rękach.
Pomożesz? Jesteśmy pewni, że jesteś nam potrzebny.

Email: wolontariat@otozschroniskozg.pl