Bronił się, więc założyliśmy mu kaganiec. Nagle zasnął, jakby znalazł się w bezpiecznej kryjówce, gdzie nie odnajdzie go człowiek.
Prosimy o pomoc dla tego maleństwa
 
Skulony w kłębek, trzęsący się z zimna. Wycieńczony, głody, spragniony. Zachowuje się jakby od dawna tak naprawdę nie spał. Lituje się nad nim Pani, która daje mu posiłek, a następnie szuka pomocy dla niego. Nie odwraca oczu od obrazu nędzy i rozpaczy.
 
Przewieziony do schroniska, jest przerażony. Na początku próbuje się bronić. Nie pozostawia nam wyboru, musimy założyć kaganiec, by bezpiecznie i sprawnie pobrać zeskrobiny ze skóry. A on się nagle poddaje. Zanurzony pyszczkiem w kagańcu, zasypia jakby znalazł bezpieczną kryjówkę.
 
Zaropiałe oczy, wyłysiała zaczerwieniona skóra, pokryta ranami, strupami i wybroczynami. Łupież, zapchane uszy brudem i łuszczącą się skórą. Więcej w psie ran niż samego psa. Gdzie nie dotkniesz, tam tylko ból. Nawet jego malutki ogonem nie umknął zaniedbaniu i chorobie.
 
Mikropiesek bez historii, chociaż na pewno miał kiedyś dom, albo coś co wydawało mu się domem. Powsinogą nie był, bo nikt go nie kojarzy. Chyba, że panuje tu kolejna lokalna zmowa milczenia. Chociaż obraz tego psa jest powodem by krzyczeć.
 
Hugo to młody, malutki psiak, który trafił pod naszą opiekę. To na nas spoczywa odpowiedzialność za jego życie i zdrowie, a później znalezienie nowego, najlepszego domu.
 
U naszego maluszka na ten moment stwierdzono świerzb, więc przed nami tygodnie kąpieli i smarowania, suplementacji. Przed nim także kolejne badania.
 
Prosimy, pomóżcie pokryć koszta diagnostyki oraz leczenia, zakupów suplementów, wcierek i szamponów. Raz chcielibyśmy, by czas przyśpieszył, by doba była krótsza, żebyśmy szybko mogli pochwalić się efektem – zdrowym psem o wygojonej skórze i bujnej, gęstej sierści. Niestety, na to przyjdzie nam wszystkim poczekać. W tym wypadku czas będzie leczył rany i złamane psie serce.
 
– 63 1020 5402 0000 0402 0461 7579, w tytule: „Hugo”
– PayPal: otoz.zgora@gmail.com
 
Hugo to młody, malutki psiak, który trafił pod naszą opiekę. To na nas spoczywa odpowiedzialność za jego życie i zdrowie, a później znalezienie nowego, najlepszego domu.
 
A może zechcecie nas wesprzeć suplementami lub szamponami przeciwświądowymi?
 
Przykładowe produkty, możecie znaleźć tutaj:
 
 
 
 
 
 
Adres do wysyłki:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra