Skip to content

Edukacja humanitarna

Zawalczmy o przyszłość zwierząt!

Edukacja humanitarna to jeden z naszych filarów działalności. Na pewno priorytetowy. Od początku naszego wolontariatu staramy się spotykać z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi i przedstawiać im świat zwierząt, a także rolę człowieka w trosce o nie.

Łamiemy stereotypy – odwiedzamy przedszkola i szkoły, pokazując dzieciom, że pies na wsi nie powinien żyć na łańcuchu, czy mieszkać w beczce i jeść resztki ze stołu.

Uczymy poprzez zabawy zasad prawidłowego żywienia, pokazujemy w sposób przystępny młodym osobom, jakie popełniamy błędy i w jaki sposób sprawiamy ból naszym czworonożnym przyjaciołom. Wszystko poprzez pogadanki, gry i zabawy.

Osoby zainteresowane zorganizowaniem spotkania z naszymi inspektorami, prosimy o kontakt: otoz.zgora@gmail.com

Uczymy pierwszej pomocy – w ciągu roku odwiedzamy wiele placówek, jak i miejsca spotkań – imprezy, targi, festiwale, gdzie za pomocą psiego fantomu, uczymy udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Każdy z zainteresowanych może spróbować swoich sił w resuscytacji na psim fantomie. Byliśmy m.in. na Pol’and’Rock Festival oraz Open’er Festival.
 
Niestety jeden podstawowy psi fantom to koszt ok. 2 000 zł (chcielibyśmy zakupić ich 10 sztuk), dodatkowo chcielibyśmy zakupić specjalistyczny fantom, do zajęć z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, który pozwala na precyzyjne wykonywać ćwiczenia z resuscytacji – taki fantom wyposażony jest w elektroniczny wskaźnik wyświetlający sygnały o prawidłowej objętości wentylacji, prawidłowym ułożeniu rąk oraz o prawidłowej głębokości ucisku klatki piersiowej. Dodatkowo sygnał świetlny i dźwiękowy informuje o zbyt dużej sile ucisku. Koszt takiego fantomu wynosi ok. 10 000 zł.