Skip to content

Śnieżka

Opis

Puchata jak śnieg, delikatna i niepowtarzalna jak każdy pojedynczy płatek! Uwielbia kontakt z człowiekiem. Nie wykazuje wobec niego agresji. Nie czuje się komfortowo przy wielu głośnych dźwiękach na raz, wtedy się kuli i wycofuje. Przez to, że ma problemu ze wzrokiem, jest bardzo ostrożna w poruszaniu się jednak mimo to jest całkiem odważna i chętna do odkrywania świata wokół niej. Śnieżka jest zaszczepiona, odrobaczona i odpchlona. Czeka ją jeszcze sterylizacja.

Informacje

samica
średni

Stosunek do innych kotów

Nie miała okazji poznać.

Stosunek do psów

Nie miała okazji poznać.

Stosunek do dzieci

Nie miała okazji poznać.

Charakter

Delikatna, czuła, spokojna, zrównoważona.

Zdrowie

Na chwilę obecną ma problemy ze wzrokiem, FIV+ Kot ma FIV - wirus nabytego niedoboru immunologicznego, który nie zagraża innym zwierzętom, np. psom czy ludziom, tylko innym kotom. Leczenie polega na wzmacnianiu odporności kota poprzez: ● regularne szczepienia i odrobaczanie, ● prawidłowo zbilansowaną dietę, ● suplementację, ● ograniczanie sytuacji stresowych, których jest pełno w schronisku i nie zdecydowanie nie służy go kotom. Kot z FIV może mieszkać z innym kotem także chorym na FIV.

Dla kogo

Spokojna rodzina, w której kotka będzie mogła się swobodnie poczuć. Miejsce zamieszkania Śnieżynki powinno być ciepłe, z dużą ilością kryjówek.