Stół groomerski od anonimowego darczyńcy

Kilka tygodni temu, zmagaliśmy się z wyzwaniem – ostrzyżenia suczki, która zamiast sierści miała jedną wielką skorupę kołtunów, zmieszanych z odchodami i brudem. Strzygliśmy ją w trzy osoby, ponad dwie godziny.

Na nasz apel o wsparcie zbiórki na zakup profesjonalnego stołu groomerskiego, odpowiedział anonimowy darczyńca, który postanowił zakupić dla naszego schroniska taki stół.

Nowiutki, z automatyczną regulacją, już stoi w naszym schronisku. Dziękujemy również za dokupienie hokera oraz profesjonalnych nożyczek do strzyżenia! Od teraz ratowanie zaniedbanych zwierząt i przynoszenie im ulgi będzie z naszej strony bardziej komfortowe, szybsze i sprawniejsze.

Trzy pary nowych drzwi zewnętrznych!

Ogromne podziękowania dla firmy Pana Mateusza Czapli za trzy pary drzwi wejściowych! W końcu, dzięki Panu, nie będziemy musieli zamykać się na zasuwki, a nasze psiaki będą miały ciepło. Już nigdy nie będzie im wiało przez nieszczelne drzwi! W ich imieniu jeszcze raz bardzo dziękujemy! I w naszym też!

Zamiast domu – drzewo, zamiast posłania – dywan.

Zamiast domu – drzewo, zamiast posłania – dywan. Nie miała nawet budy. Sznur, dwa kafle, w jednym smażona cebula…Na prośbę, nasi pracownicy, przeprowadzili kontrolę warunków bytowych u suczki, którą widzicie na zdjęciu. Zdjęcia mówią wszystko, nie pozostawiają złudzeń i nadziei. Suczkę oddał właściciel. I decyzją Gminy, została umieszczona w schronisku. Koszmar za koszmarem. To nic, że już nie kapie jej na głowę, że ma budę słomą wypchaną. Je też wartościową karmę z czystej miski. Ma wodę, ma też ludzi, którzy się o nią troszczą. Jednak żyje w schronisku. Z uwięzi, nie trafiła do domu, tylko do boksu, w którym dalej spędza samotnie noce. Saba jest kruchą, delikatną sunią. Bardzo radośnie reaguje na ludzi. Nie wykazuje agresji do nikogo.Wciąż przebywa na kwarantannie, jeszcze przez tydzień. Szukamy dla niej miejsca już teraz. Miłości opiekuna, ciepłego domu. Zwyczajności, na którą zasłużył każdy pies. Stabilności, bezpieczeństwa. Saba ma pięć lat. Na pierwszy spacer może wyjść dopiero za tydzień, ale można zacząć kochać ja już teraz i poczekać z pomocą jeszcze chwilę, by opuściła schronisko na zawsze. Chcesz poznać Sabę? Założyć dla niej pelerynę Superbohatera?

Zadzwoń do naszego biura adopcyjnego: 68 353 55 85

napisz: ankietyprzedadopcyjne@gmail.com

Pomóż nam ratować zwierzęta w potrzebie. Przekaż darowiznę na wsparcie działań interwencyjnych: 96 1020 5402 0000 0702 0326 6210, w tytule: „na ratunek”, PayPal: otoz.zgora@gmail.com

Prosimy przekaż nam swój 1% podatku.KRS 0000069730, w rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz: „Zielona Góra”.

Mięciutko i cieplutko dzięki Ideal Automotive Zielona Góra

Puszek i inni nasi podopieczni, dziękują za filc, który doskonale sprawdza się w naszym schronisku. Dwie palety filcu podarowała nam firma Ideal Automotive Zielona Góra – bardzo dziękujemy! Dodatkowa izolacja przed zimnem, a psiaki zamiast rozgryzać filc z nudów, smacznie na nim chrapią.

!!! WSTRZYMANE SPACERY !!!

 Czarna strefa 

 
 

W związku z wprowadzeniem lockdownu w woj. lubuskim, zmuszeni jesteśmy ZAWIESIĆ SPACERY  dla osób z zewnątrz od 15 marca do 9 kwietnia.

 
Mamy nadzieję, że wkrótce się spotkamy.
 

W sprawach adopcji zapraszamy w pierwszej kolejności do zakładki „do adopcji”

 

Schronisko można również odwiedzać w celu adopcji, w miarę możliwości prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny, co ułatwi nam wszystkim zadbanie o Wasze i nasze bezpieczeństwo.
 
Obyśmy wkrótce znowu się do siebie mogli uśmiechnąć i spotkać się w lesie na spacerach z bezdomniaczkami”

Błyskawiczna pomoc w naprawieniu drogi dojazdowej do schroniska!

Dobro – to powinno być słowo przewodnie dzisiejszego dnia!

Bardzo dziękujemy Panu Paweł Wysocki – Radny Miasta Zielona Góra za natychmiastową reakcję na naszą prośbę o pomoc w naprawieniu drogi dojazdowej do Schroniska. Dziękujemy również Panu Leśnikowi – Arkadiuszowi Orzeszko, za błyskawiczne działanie! Od samego rana dziury w drodze były zasypywane i wyrównywane. Teraz już się nie boimy, że ucierpią auta naszych odwiedzających.

Wsparcie od Maxi Zoo Polska

Ogromne podziękowania dla Maxi Zoo Polska za cudowne podarunki dla naszych podopiecznych. Wśród prezentów nie zabrakło posłanek, obroży szelek, klikerów i innych produktów, które przydadzą się naszym psiakom i kociakom.

Dobro wraca od Toyoty Zielona Góra

Ogromne podziękowania dla Toyota Zielona Góra – JPJ Auto za podarowanie nam Karchera. Firma błyskawicznie odpowiedziała na nasz apel, w którym poprosiliśmy o pomoc w wyposażeniu pracowników w sprzęt sprzątający.

Dzięki darowiźnie, sprzątanie kojców będzie zdecydowanie łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze.